miodówka gruszowa

Problem z miodówką w czerwcu.
Miodówka, miodówka, miodówka ... kto ma grusze - ma miodówkę. A jak u Was drodzy sadownicy ? Czy uważacie, że produkcja gruszek nie jest warta zachodu z powodu wysokich kosztów zwalczania miodówki ? Nasze obserwacje i prowadzone w IPSAD doświadczenia pokazują, że w walce z miodówką nie stoimy na przegranej pozycji. Poniżej kilka słów odnośnie bieżącej sytuacji \"miodówkowej\".
miodówka gruszowa
06 Jun 2018
Oglądane 1401 razy
Wiosenna miodówka 2016
lustracja sadu gruszowego po jesiennym zwalczaniu miodówki.
miodówka gruszowa
06 Jun 2018
Oglądane 1311 razy
Wiosenna miodówka 2016 - efekt jesiennych zabiegów
Jesienne zwalczanie miodówki okazuje się bardzo dobrą metodą ograniczenia zagrożenia na kolejny rok. Oczywiście, wybierając produkt do jesiennego zabiegu należy brać pod uwagę ryzyko występowania ras odpornych na typowe grupy środków ochrony roślin: syntetyczne pyretroidy czy produktu fosforoorganiczne. Jesienią 2015 wykonaliśmy doświadczenie - efektu na filmie poniżej ! Zapraszamy do oglądania !
miodówka gruszowa
06 Jun 2018
Oglądane 4033 razy
Miodówka gruszowa cz 1
Warunki pogodowe panujące w okresie letnim uśpiły czujność sadowników i przyczyniły się do znacznego rozwoju populacji szkodników szczególnie w końcówce sezonu wegetacyjnego. Wysokie temperatury w znacznym stopniu blokowały rozwój miodówek na gruszy (wysoka śmiertelność jaj + powolny rozwój nimf pierwszych stadiów rozwojowych) jednak okres wczesno-jesienny przyniósł znaczne ochłodzenie co przyczyniło się do odbudowania populacji tego szkodnika. Jaki był tego efekt ? Zobaczcie sami !
miodówka gruszowa
06 Jun 2018
Oglądane 5149 razy
Miodówka gruszowa cz. 3.
Czym jest rosa miodowa ? Do czego służy płachta entomologiczna ? Jak skuteczne są zbiegi środkami ochrony roślin gdy grusze są obłożone miodówkami ? Na te i inne i pytania odpowiadamy w kolejnym odcinku o miodówkach, sprawdźcie sami !
miodówka gruszowa
06 Jun 2018
Oglądane 6964 razy